Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında

 


Burun estetiği ameliyat sonrası evinde istirahat etmelidir. Hasta evine gittiği zaman yatağa uzanmalı başını dik bir şekilde tutatarak yatmalıdır.


Burun estetiği ameliyatı bitmesinden sonra burun çerveresinde kızarlık ve morarma görülür. Bu morarıklık ilk 72 saat sürmektedir. Burnunuzun etrafına bir torba buz, dolaptan çıkardığınız dondurulmuş benzelye taneleri ile bu morarıklığı atlata bilirsiniz. Şişlikler ve ağrılar oluşmasıyla aspirin gibi ağrı kesiciler ve anksiyolitik ilaçlar kullanabilirsiniz.


Ameliyat olduğunuz bu dönemde kesinlikle ve kesinlikle alkol ve keyif verici maddeler kullanmayın. Yediğiniz yemekler tamamiyle sıvı gıdalar olmasına dikkat edin.


Bulunduğunuz ortamın sıcak soğuk olması çok önemlidir. Fazla sıcak olan ortamda ödem olabilirsiniz.  Burnunuzdaki alçıları doktor gözetiminde çıkarmalısınız. Burun alçısı çıkarılmadıysa saçlarınızı kuaför salonlarını kestirip yıkatabilirsiniz ve bünyenizi zorlayı spor yapmamanız gerektiğini bilmeniz gerekir.


Son olarak burnunuzda renkli burun kanamaları meydana geliyorsa, burun tamponunu değiştirin ve Op. Dr.İrfan Aksoy ile irtibata geçiniz.

 
Diğer Yazılar

 

Whatsapp iletişim
0533 646 37 37
Supported by
istanbul bufe
Ana Sayfa | Deviasyon | Burun Eti | Sinüzit ve Cerrahisi | Video | İletişim